Restonomiopiskelijan portfolio

Kuten etusivu jo kertookin, olen vuonna 2002 syntynyt restonomiopiskelija Kuopiosta. Aloitin opinnot vuonna 2022 ja vuoden 2023 kesänä olen lähdössä suorittamaan ensimmäistä työharjoittelua hotelliin Saksaan. Arki koostuu opiskelusta, treenaamisesta, työnteosta sekä kavereiden ja poikaystävän kanssa oleskelusta. Alla listaa siitä, mitä oon puuhaillut työelämässä ennen tätä hetkeä.

Aiempi työkokemus

Myyjä, Peeässä S-Marketit: SM Varpaisjärvi, SM Maljalahti, SM Lapinlahti 11/2022-

Nykyinen työpaikkani, joissa teen kaikkia myymälätyöhön kuuluvia tehtäviä: kuormanpurku ja sen tarkistaminen, kassatyö, hyllykarttojen tekeminen yms.

Myyjä, K-Supermarket Artomarket, K-Market Tahkontähti 04/2022-11/2022

Työtehtäviini kuului kaikki ruokakaupan myyjän tehtävät sekä lihatiski/herkkutori. Myös tilausvastuulliset tehtävät tulivat tutuiksi.

Rinnetyöntekijä, Tahko Mountain 12/2021-04/2022

Työtehtäviini kuului hissien valvominen, asiakkaiden auttaminen hisseihin, rinneturvallisuudesta huolehtiminen sekä asiakaspalvelu.

Myyjä, S-Market Varpaisjärvi 06/2020-08/2021

Työtehtäviini kuului kaikki myymälätyön tehtävät, lisäksi toimin yksikön yhtenä somevastaavista.

Harrastukset ja mielenkiinnon kohteet

Treenaan kuntosalilla tavoitteellisesti, tällä hetkellä 4 kertaa viikossa. Urheilu on muutenkin lähellä sydäntäni ja tykkäänkin lähes kaikenlaisesta liikkumisesta. Lumilautailu ja laulaminen sekä leipominen ovat myös minulle mieleisiä juttuja. Vietän paljon aikaa perheen ja kavereiden kanssa.

Tykkään siitä, että päiväni ovat aktiivisia ja minulla on arjessa selkeä rytmi.